Enea_Nowa_Energia.png

Enea Nowa Energia zarządza segmentem OZE Grupy Enea

Spółka Enea Nowa Energia – która ma swoją siedzibę w Radomiu, a do której zadań należy zarządzanie i rozwój projektami opartymi na odnawialnych źródłach energii (OZE) – weszła w kolejny, ważny etap prac organizacyjnych. Do Enei Nowa Energia włączono aktywa Grupy Enea rozwijane do tej pory w ramach Segmentu OZE w spółce Enea Wytwarzanie.

– Proces organizacji spółki przebiega zgodnie z planem, jaki zaprezentowaliśmy w chwili ogłoszenia jej powstania. Spółka ma już wszystkie niezbędne aktywa, aby realizować strategię pozyskiwania kolejnych źródeł odnawialnej energii. Przed nami finisz prac organizacyjnych i początek aktywnej działalności – zaznacza Tomasz Siwak, prezes Enei Nowa Energia, wiceprezes Enei S.A. ds. handlowych.

– Będziemy aktywnym inwestorem na krajowym rynku, przez co zwiększymy udziały Enei w rynku tzw. zielonej energii. Mam nadzieję, że już wkrótce nasza spółka stanie się nie tylko liderem najnowocześniejszych technologii w obszarze OZE, ale także źródłem nowej energii dla Radomia i jego mieszkańców – powiedział prezes Tomasz Siwak.

Od teraz Enea Nowa Energia – będąca częścią Grupy Enea, wicelidera polskiego rynku energetycznego – zarządza 26 instalacjami OZE w skład, których wchodzi ponad 20 elektrowni wodnych, a także farmy wiatrowe na terenie całej Polski.

Na konferencji prasowej w lipcu tego roku prezes Enei S.A. Paweł Szczeszek, poinformował, że powołanie Enei Nowa Energia jest odpowiedzią na realizację ambitnych celów wspierających transformację koncernu w zakresie wykorzystania odnawialnych źródeł energii i ograniczenia emisyjności.

Enea Nowa Energia będzie rozwijać aktywa OZE w oparciu o najnowocześniejsze i optymalne ekonomicznie rozwiązania technologiczne. Spółka jest m.in. zainteresowana udziałem w rozwoju morskich farm wiatrowych oraz wielkoobszarowych farm fotowoltaicznych.