Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Zmiany w zarządzie Enei Operator

Zarząd Enei Operator zostanie poszerzony o stanowisko Wiceprezesa ds. Innowacji i Logistyki. W piątek Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników spółki zdecydowało, że nową funkcję obejmie Wojciech Drożdż, dotychczasowy Wiceprezes Enei Operator ds. Ekonomiczno-Finansowych. Z kolei na stanowisko Wiceprezesa ds. Ekonomiczno-Finansowych, Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników powołało Sławomira Mirkowskiego. Zmiany wejdą w życie 10 października 2016 roku.

Wojciech Drożdż, Wiceprezes ds. Innowacji i Logistyki, to profesor nadzwyczajny, doktor habilitowany nauk ekonomicznych oraz absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w ekonomice energetyki i zarządzaniu bezpieczeństwem energetycznym, międzynarodowych stosunkach gospodarczych oraz logistyce międzynarodowej. Jest związany z Grupą Enea, przed objęciem funkcji w Enei Operator był doradcą zarządu Enei Trading.

Sławomir Mirkowski, Wiceprezes ds. Ekonomiczno-Finansowych, jest menadżerem z ponad 21-letnim doświadczeniem zawodowym. Przez lata swojej kariery zajmował się zarządzaniem finansowym, controllingiem oraz operacjami. Sławomir Mirkowski jest magistrem ekonomii, absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz biegłym rewidentem i posiada dyplom controllera. Ostatnio był prezesem spółki Omni3d. Pracował m.in. dla takich firm jak BP Gas Poland, Grant Thornton Polska i Bank BPH. Był także członkiem Krajowej Rady Biegłych Rewidentów.