teaser.jpg

Elektroniczne biuro obsługi dla Klientów Enei z rejonów Poznania i Zielonej Góry w marcu

Prace związane z uruchomieniem nowego elektronicznego Biura Obsługi Klientów Enei (aplikacja eBOK) dla rejonu Poznania i Zielonej Góry trwają. Kompletne rozwiązanie, umożliwiające zdalne załatwienie wszystkich spraw, firma przedstawi Klientom w marcu 2016 r. Natomiast od 19 grudnia w Poznaniu działa pierwsze stacjonarne biuro obsługi zlokalizowane w centrum handlowym.

 

Uruchomienie nowoczesnej aplikacji eBOK dla kolejnej grupy Klientów Enei wymaga dodatkowych prac.

- Zawsze oferujemy naszym Klientom kompletne rozwiązania – tak jest też z eBOK-iem, który działa już w rejonie Szczecina i Bydgoszczy. Aby zaoferować taką samą jakość obsługi eBOK w rejonie Poznania i Zielonej Góry musimy zmienić termin jego uruchomienia z początku roku 2016 na marzec. Klientów, którzy już w styczniu chcieli skorzystać z eBOK przepraszam za zmianę – powiedział Krzysztof Dzierwa, prezes odpowiedzialnej za obsługę Klientów spółki Enea Centrum.

eBOK jest platformą internetową, za pośrednictwem której już wkrótce wszyscy Klienci Enei łatwo i wygodnie będą mogli załatwić sprawy związane z prądem i usługami firmy. eBOK umożliwi m.in. sprawdzenie stanu faktury, salda i terminu płatności. Za pośrednictwem internetu będzie można również opłacić rachunki oraz kontaktować się z firmą. Wszystko to z poziomu własnego komputera, tabletu czy smartfonu, bez konieczności wychodzenia z domu.

Wprowadzenie nowych możliwości kontaktu z Eneą jest częścią dużego projektu zmian, który realizuje firma. Jego celem jest istotna poprawa jakości obsługi Klienta. Żeby ten cel osiągnąć, Enea musiała w tym samym czasie m.in. zmienić systemy informatyczne i bezpiecznie przenieść dane 2,5 miliona osób i przedsiębiorstw. Dla zminimalizowania utrudnień, zmiany wdrażane są etapami w każdym z pięciu regionów, w których Enea ma najwięcej Klientów.

- Właśnie kończymy przenoszenie danych ponad 2 milionów Klientów ze starych systemów informatycznych do nowego. To powoduje naturalne w takim momencie utrudnienia – stąd zmiana terminu uruchomienia eBOK w rejonie Poznania i Zielonej Góry – wyjaśnił Krzysztof Dzierwa.

Zgodnie z wcześniejszymi planami, na początku stycznia Enea rozpocznie ostatni etap zmian, czyli przeniesienie do nowego systemu informatycznego danych ponad 200 tysięcy Klientów z rejonu Gorzowa Wielkopolskiego. Oznacza to, że także ta grupa Klientów będzie mogła korzystać z aplikacji internetowej eBOK już w marcu.

Enea unowocześnia równocześnie swoją sieć stacjonarnych biur obsługi Klienta. 19 grudnia firma uruchomiła pierwszy swój taki punkt zlokalizowany w centrum handlowym. Biuro w poznańskiej Galerii Malta otwarte jest przez siedem dni w tygodniu. Klienci Enei mogą załatwić wszystkie sprawy przy okazji zakupów lub innych codziennych obowiązków. Biuro w Malcie czynne jest od poniedziałku do soboty w godz. 10.00 do 22.00 oraz w niedzielę między godz. 10.00 i 20.00.

Ze względu na zmianę terminu wprowadzenia aplikacji internetowej eBOK dla części Klientów, Enea wstrzymała do końca lutego rezygnację z lokalizacji swoich biur obsługi w Opalenicy, Międzyzdrojach, Żninie, Wałczu oraz Chodzieży. Biura te pierwotnie miały zostać zamknięte 1 stycznia 2016 r.