teaser.jpg

Zobacz film z elektrowni Enei nakręcony przez Discovery Channel!

Mamy niepowtarzalną okazję zobaczyć od kuchni jak powstaje najnowocześniejsza elektrownia węglowa w Polsce. Inwestycję Enei w nowy blok energetyczny o mocy 1075 MW sfilmowała w Kozienicach ekipa popularnonaukowego programu telewizyjnego Discovery Channel. Premiera filmu na antenie kanału zaplanowana jest na 17 grudnia (czwartek). Emisja o godz. 20.10.

Ekipa Discovery Channel stworzyła prawie półgodzinny dokument „Jak powstaje nowoczesna elektrownia węglowa”. Okiem kamery możemy zajrzeć w miejsca, gdzie dostęp mają tylko nieliczne osoby. Ogrom inwestycji pokazują zdjęcia lotnicze. Film zabierze nas też do wnętrza powstającego kotła, pozwoli obejrzeć miejsce, gdzie budowana jest turbina wraz z generatorem oraz podejrzeć od środka wielki komin chłodni, który ma 185 m wysokości. Dowiemy się też, że rozmiary całej elektrowni pozwalają zauważyć ją z kosmosu.

Film w prosty sposób tłumaczy działanie nowoczesnej elektrowni węglowej. Dowiemy się jak nowy blok Enei zamieni węgiel wydobywany m.in. w Lubelskim Węglu Bogdanka na prąd elektryczny, który trafi do naszych domów.

Discovery Channel skupia się na budowie nowego bloku Elektrowni Kozienice o mocy 1075 MW i tłumaczy jak dzięki nowoczesnym technologiom można w ekologiczny sposób wytwarzać czystą energię z węgla kamiennego. O tym wyjątkowym przedsięwzięciu opowiedzą eksperci.

Film jest doskonałą okazją, aby wybrać się na wycieczkę po jednym z największych placów budowy w Europie.

W czwartek o 20.10 zapraszamy przed telewizory!

Enea to renomowany sprzedawca, dystrybutor i producent energii elektrycznej. Oferuje swoim Klientom innowacyjne produkty, dba o bezpieczeństwo dostaw energii do mieszkańców północno-zachodniej Polski i produkuje ok. 9 procent energii elektrycznej zużywanej w naszym kraju. Od niedawna grupa powiększyła się o Lubelski Węgiel Bogdanka i stała się w ten sposób nowoczesnym koncernem energetyczno-paliwowym.

W oczekiwaniu na premierę zachęcamy do obejrzenia ostatniego filmu z budowy bloku energetycznego w Kozienicach: