Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Nowoczesne laboratoria na najwyższym poziomie

Działające w Enei Wytwarzanie laboratoria chemiczne i badawcze są jednymi z najlepiej wyposażonych i doświadczonych w zakresie chemii energetycznej w Polsce. Wyróżnia je wysoki poziom badań, których rezultatem są rzetelne i wiarygodne wyniki.

W pracowniach bada się stężenie dwutlenku węgla oraz emitowanych do atmosfery spalin, przeprowadza badania chemiczne ścieków oraz paliw produkcyjnych, m.in. węgla kamiennego. Laboratoria dysponują najnowocześniejszą aparaturą kontrolno-pomiarową renomowanych firm, której obsługą zajmuje się wykwalifikowana kadra inżynierów. – Żeby osiągać wysokiej jakości wyniki prowadzonych badań, stosujemy stałą kontrolę jakości oraz certyfikowane materiały. Prowadzimy także badania porównawcze – mówi Maciej Majewski, kierownik Wydziału Laboratoriów Chemicznych w Enei Wytwarzanie.

Prawidłowość funkcjonowania laboratoriów jest stale weryfikowana i nadzorowana przez ekspertów z Polskiego Centrum Akredytacji. – Jesteśmy członkiem Klubu Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB oraz Ogólnokrajowej Sieci Laboratoriów Nadzorowanych LABIOMEN – dodaje Majewski.

Już niedługo w laboratoriach Enei Wytwarzanie wdrożony zostanie system STARLIMS, służący do bezpiecznego gromadzenia, archiwizowania i przeszukiwania danych. Będzie to pierwsze wdrożenie tego typu w polskiej branżyenergetycznej. – Jesteśmy dumni, że jako pierwsza firma w Polsce zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie – podkreśla Maciej Majewski. Dzięki nowemu systemowi skróci się czas realizacji usług, zwiększy bezpieczeństwo danych i zminimalizuje ryzyko błędów.