Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne
Enea zmienia polski przemysł
Krzysztof Zamasz, prezes zarządu Enei odebrał wczoraj podczas uroczystej gali wyróżnienie „Ten, który zmienia polski przemysł”. Tytuł został przyznany za budowę nowoczesnego bloku w Elektrowni Kozienice.
Uroczystość nadania tytułu „Tego, który zmienia polski przemysł” odbyła się już po raz piętnasty. Wyróżnienie przyznaje Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości. Otrzymują je przedsiębiorstwa, biznesmeni i instytucje publiczne, które w szczególny sposób przyczyniają się do do rozwoju polskiego przemysłu i całej gospodarki poprzez ambitne inwestycje, dalekowzroczne zmiany restrukturyzacyjne i śmiałe decyzje biznesowe.
W tegorocznej edycji tytuł został przyznany m.in. wielkim inwestycjom energetycznym za biznesową odwagę i odpowiedzialność. Doceniono decyzje inwestycyjne kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego i perspektyw rozwoju polskiej gospodarki. Wyróżnione inwestycje to nowoczesny blok energetyczny w elektrowni w Kozienicach, bloki energetyczne Elektrowni Jaworzno III (Tauron), elektrowni Opole (PGE) oraz blok gazowo-parowy we Włocławku budowany przez PKN Orlen.
– Samodzielnie nie byłbym w stanie zmieniać polskiego przemysłu, gdyby nie moja drużyna – podkreślał prezes Krzysztof Zamasz odbierając wyróżnienie. – Dlatego przede wszystkim chcę podziękować wszystkim współpracownikom za to, co wspólnie robimy. Jest to duże wyróżnienie. Dziękuję także akcjonariuszom, którzy nam zaufali – dodał.
Uroczysta gala była zwieńczeniem Kongresu Zmieniamy Polski Przemysł.
Budowany przez Enea nowoczesny blok o mocy 1 075 MW brutto jest obecnie najbardziej zaawansowaną inwestycją w sektorze energetycznym o ogromnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Jest przykładem zastosowania najnowocześniejszych dostępnych rozwiązań technologicznych. Będzie również dysponować wyjątkowymi parametrami ekologicznymi, gwarantującymi minimalny wpływ na środowisko naturalne. Blok zostanie uruchomiony już w 2017 r. po zaledwie 58 miesiącach budowy. Po ukończeniu tej inwestycji aż 13 procent polskiej energii elektrycznej będzie powstawało w Elektrowni Kozienice.
Mając na względzie zróżnicowany i międzynarodowy charakter akcjonariatu Enea SA, jak również postanowienia Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW, Enea SA zapewnia dostępność swojej strony internetowej również w języku angielskim. W przypadku wystąpienia wątpliwości interpretacyjnych pomiędzy tekstem w języku polskim i angielskim, rozstrzygające znaczenie ma tekst sporządzony w języku polskim.