Klienci ENEA zapłacą mniej za energię

ENEA S.A. obniża ceny energii dla gospodarstw domowych o 6,47%. Nowe taryfy, które będą obowiązywać od 1 stycznia 2014 r. zatwierdził dziś Prezes Urzędu Regulacji Energetyki. Chociaż, zgodnie z jego decyzją, obniżki wprowadzają wszyscy tzw. sprzedawcy z urzędu, najwięcej zyskają Klienci, którzy mają podpisane umowy kompleksowe z ENEA S.A. Po uwzględnieniu wszystkich opłat, ich rachunki będą niższe średnio o 4%.

Nowe taryfy wynikają z niższych cen zakupu energii. Ich wprowadzenie pozwoli gospodarstwu domowemu, które zużywa rocznie ok. 3000 kWh, zaoszczędzić w 2014 r. średnio ok. 67,45 zł brutto. W przypadku rodziny zużywającej rocznie ok. 5000 kWh, przyniesie to oszczędności na poziomie ok. 123,05 zł brutto.

- Wiemy, że na konkurencyjnym rynku energii cena to bardzo ważny, ale nie jedyny czynnik, decydujący o wyborze sprzedawcy. Dlatego nie tylko obniżamy taryfy, ale już wkrótce zaproponujemy naszym Klientom nowe, dopasowane do ich potrzeb produkty – podkreśla Grzegorz Kinelski, Wiceprezes ds. Handlowych ENEA S.A.