Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne
W najbliższych latach ENEA Operator wyda ponad 600 mln zł na przyłączenie OZE
Rok 2011 był w ENEA Operator rekordowy pod względem liczby zrealizowanych inwestycji. Spółka wykonała uzgodniony z Prezesem URE plan rozwoju i wydała ponad 813 mln zł na inwestycje. Jest to ponad 39% więcej niż w roku 2010, 65% więcej niż w 2009 i aż 101% więcej niż w 2008 roku.
„W roku 2011, między innymi, kontynuowaliśmy oraz rozpoczęliśmy nowe inwestycje sieciowe związane z przyłączaniem OZE w wyniku, których do sieci dystrybucyjnej ENEA Operator przyłączyliśmy: 82 MW OZE w II grupie przyłączeniowej i ponad 34 MW OZE w III grupie przyłączeniowej. Łącznie ponad 116 MW mocy" – powiedział Artur Różycki, prezes Zarządu.
„W kolejnych latach planujemy kontynuować strategię inwestycyjną. Będą to inwestycje związane zarówno z przyłączaniem OZE jak i nowych klientów do naszej sieci, jednocześnie będziemy kładli duży nacisk na bezpieczeństwo energetyczne naszego regionu”- dodał prezes Różycki.
O dużej aktywności Spółki w zakresie przyłączania do sieci OZE świadczy niewątpliwie wielkość mocy, którą przyłączono i planuje się przyłączyć w najbliższych latach do sieci ENEA Operator. Wartość ta plasuje się na poziomie 2890 MW. Szczegółowe informacje w tym zakresie Spółka prezentuje w komunikacie, opracowanym zgodnie z art. 7 ust. 8l ustawy Prawo energetyczne, zamieszczonym na stronie internetowej www.operator.enea.pl.
Nakłady na inwestycje sieciowe w ENEA Operator to także modernizacja i odtworzenie posiadanego majątku, głównie w celu zapewnienia poprawy efektywności, niezawodności i jakości dostaw energii elektrycznej, a także właściwej realizacji obowiązków wynikających z posiadanej przez Spółkę koncesji na świadczenie usług dystrybucji energii oraz roli operatora systemu dystrybucyjnego na obszarze działania Spółki.
Mając na względzie zróżnicowany i międzynarodowy charakter akcjonariatu Enea SA, jak również postanowienia Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW, Enea SA zapewnia dostępność swojej strony internetowej również w języku angielskim. W przypadku wystąpienia wątpliwości interpretacyjnych pomiędzy tekstem w języku polskim i angielskim, rozstrzygające znaczenie ma tekst sporządzony w języku polskim.