ENEA uruchamia aplikację dla Relacji Inwestorskich na system Android

To pierwsza w Polsce aplikacja IR na system Android. W lipcu tego roku ENEA S.A. umożliwiła swoim akcjonariuszom stały dostęp do informacji przy użyciu aplikacji na urządzenia iPhone oraz iPad.

Aplikacja ENEA IR na Android posiada unikalne funkcjonalności dla mobilnych urządzeń, m.in. obsługę gestów multitouch na wykresach – użytkownik może zobaczyć różnicę w kursach pomiędzy dowolnymi datami lub sprawdzić jaki jest łączny wolumen. Ponadto zawiera powiadomienia o najnowszych informacjach ze spółki oraz możliwość śledzenia na bieżąco kursu akcji spółki - poprzez powiadomienia (widoczne w górnym pasku) i widgeta, którego można umieścić na pulpicie telefonu. Dzięki newsom zaznaczonym na wykresach można łatwo przeanalizować ich wpływ na kurs akcji. Aplikacja jest zintegrowana z mediami społecznościowymi i umożliwia udostępnianie informacji o spółce na popularnych serwisach społecznościowych: Facebook, Twitter, Google+.

Aplikacje wykonała spółka Twiglabs, która specjalizuje się w dedykowanych aplikacjach mobilnych na platformy iOS i Android oraz w tworzeniu mobilnych stron www.